Filtreleme

Herkesin önemli verileri farklı olabilir. Muhasebe departmanında ofis dosyaları önemliyken, grafik departmanında medya dosyaları çok önemlidir. Böyle durumlarda narbulutun filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz.

Demo Talebi
nar bulut yedekeleme beyaz siyah liste filtreleme

Bu özellik ile neler yapabilirsiniz?

Politikalarda (bknz: politikalar) her bir bilgisayarınız için kritik data durumuna göre kara liste / beyaz liste oluşturabilirsiniz. Kara liste oluşturduğunuzda belirttiğiniz dosyaları yedeklemez ve diğer tüm dosylarınızı buluta yedeklersiniz. Beyaz liste oluşturduğunuzda ise tam tersi olarak, sadece belirttiğiniz dosyları buluta yedeklersiniz ve geriye bıraktığınız hiçbir dosyayı takip etmezsiniz. Bu özellik bulut alanınızdan tasarruf etmenize, kritik dosyalarınıza yoğunlaşmanıza, ihtiyacınıza göre faydalanmanızı sağlar.

  • Kara Liste
  • Beyaz Liste
  • Boyut Sınırı
  • Heryerden Yönetim

Agent üzerinden bu özelliği kullanamazsınız. Yönetim panelinde admin yetkisine sahip kişler tarafından yönetilebilir. Varsayılan olarak tüm dosyalarınız filtreleme yapılmaksızın buluta yedeklenir. Bu işleme ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bilgi işlem yöneticinize başvurabilirsiniz. Ayarlar menüsüne gelerek yedekleme yöntemi ve hariç tutulan dosyalarınızla ilgili ayarları görebilirsiniz.

nar bulut yedekleme beyaz-liste

Beyaz Liste

Politikalarda bazıları butonuna tıklayarak uzantı listesinden istediğiniz dosya gruplarını seçerek beyaz listenizi oluşturabilirsiniz. Bu tanımlama hariç tutulan dosyalarınızı takip etmeyecektir.

nar bulut yedekleme kara-liste

Kara Liste

Politikalarda hepsi butonuna tıklayarak uzantı listesinden istediğiniz dosya gruplarını seçerek kara listenizi oluşturabilirsiniz. Bu tanımlama seçtiğiniz dosyalarınızı takip etmeyecektir.

nar bulut filtreleme yedekleme-yontemi

Yedekleme Yöntemi

Narbulut uygulamasında ayarlar menüsüne tıklayın. Yedekleme yöntemini ve hariç tutulan dosyalarınızı burada görebilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak için;

Bize Ulaşın

İlgili Blog Yazıları

10 Ocak 2019

Admin panelinde yeni politika oluşturmak

Admin panelinde yeni politika oluşturmak Narbulut yönetim paneline, admin kullanıcı bilgilerinizle giriş yapınız. "Politikalar" menüsüne tıklayınız. "Politika Yönetimi" sayfasında daha önce oluşturduğunuz politikalarınız listelenecektir. Bu ekranda politikaların en sağında "İşlemler" kısmında "Politikayı Düzenle" - "Politikayı Sil" işlemlerini yapabilirsiniz. "Politika Yönetimi" ekranında sağ üst köşedeki "Ekle" butonuna tıklayınız.[...]

28 Aralık 2018

Narbulut İş Ortaklığı… Birlikte Kazanalım, Birlikte Büyüyelim.

Nar Bulut İş Ortaklığı... Birlikte Kazanalım, Birlikte Büyüyelim. Merhaba, Günümüzde şirket verilerinin depolanması ve korunması hayati önem arz etmektedir. Bu konuda verinin doğru bir şekilde depolanması, veriye tekrar erişim, felaket durumunda kurtarma ve uygun maliyet olmazsa olmazlardandır. Veri kapasiteleri her geçen gün katlanarak artmaktadır. Verilerin miktarı arttıkça bu[...]